Historia

Witaj nazywamy się Slow Flow Group a to nasza historia.

Wspólna pasja

Jest nas czterech: Bartosz Gałka wieczny marynarz który zostawił morze dla morza cydru, Sobór Łukasz który zostawił projektowanie i szwalnie odzieżowe dla cydru, mój tata Marcin Lorek nasz główny technolog i ja Jakub Lorek. Wszyscy pochodzimy z Olkusza. Z chłopakami znamy się od przedszkola a od 2014r. jesteśmy partnerami w Slow Flow Group.

Winnica Smykań przy Koziarni

Produkcją alkoholi zainteresowaliśmy się na poważnie w 2005r. Początkowo prowadząc winnice Smykań przy naszym gospodarstwie agroturystycznym Koziarnia w Pogorznach koło Szczyrzyca. Szybko stało się to naszą pasją, a kolejne sukcesy zachęcały do dalszej pracy. Chłopaki często przyjeżdżali do nas pomagać i tak powstawały kolejne roczniki naszych win.

Cydry i wina z lokalnych zbiorów

W 2012 kupiliśmy stary sad z myślą wykarczowania go i zasadzenia kolejnego kawałka winnicy. Wcześniej jednak wykorzystaliśmy zbiory aby wyprodukować nasz pierwszy cydr. Dziś sad jest wykarczowany i z pewnością niedługo będziemy pić świetne wina z tamtego miejsca, niezależnie od tego – pasja do cydru została. Produkcja cydru i wina to wspaniała przygoda, zajęcie które daje mnóstwo satysfakcji, zbliża do natury i miejsca, w którym uprawiane są owoce i powstają trunki, natomiast przede wszystkim zbliża do ludzi.

Krótko o Slow Flow Group
Produkcją cydru zainteresowaliśmy się w okresie embargo nałożonego na polskie jabłka przez Federcję Rosyjską. Początkowo były to domowe próby, ktore wychodziły całkiem obiecująco więc postanowiliśmy zainwestować i rozszerzyć projekt na szerszą skalę.
W 2014 roku założona została spółka o nazwie “SLOW FLOW GROUP”. Po ciężkich przeprawach z polskimi przepisami, finalnie po prawie 2 latach, udało nam się wprowadzić produkt na rynek pod marką CYDR SMYKAN.